מקצועיות

אמינות

שירות

 

אביזרי העזר

אביזרי העזר נחלקים למספר סוגים:

משקפיים טלסקופיים 

 

משקפיים המשמשים להתמקד בעצמים מרוחקים כגון טלויזיה, ראיית שלטים ברחוב, ראיית הלוח בכיתה,צפייה בהצגות תאטרון ועוד.

ישנם טלסקופים בהגדלות שונות מ1.7X ועד 10X והם ניתנים ע"פ מידת הליקוי והצורך הספציפי של הפציאנט.

טלסקופים המיועדים למצב שבו הפציאנט נמצא בישיבה (נייח – לדוגמה צפייה בטלויזיה ) הם טלסקופים הממלאים את כל העדשה ושדה הראיה שלהם יחסית רחב. 

במידה והטלסקופ מיועד למצב נייד- כגון הליכה ברחוב או ראיית הלוח בכיתה כשיש צורך לראות גם את הלוח בכיתה אך גם ספר - הטלסקופ מוצב בחלק העליון של המסגרת ומאפשר ראייה גם דרך עדשה רגילה בחלק התחתון של המסגרת. 

משקפיים עם הגדלה ומסנן קרינה מובנה 

משקפיים המשמשים בעיקר ל"ראייה כללית". להליכה ברחוב, לזיהוי חפצים, לזיהוי תווי פנים, אך גם ניתנת לעיתים בצורת ביפוקל ומולטיפוקל לקריאה ומחשב אם מתאפשר מבחינת חדות הראייה של החולה.

אלו משקפיים המלוטשים בצורה יחודית ומגדילים כל מה שעין רגילה רואה ב 3% - 6% .

בנוסף בעזרת מסנני קרינה המפחיתים את גלי האור הכחולים של ספקטרום האור,  מורידים את המאמץ ממערכת הראייה, מגבירים את הקונטרסט ומפחיתים סינוור.

ישנו מגוון רחב של פתרונות אופטיים לקריאה.

כאשר ליקוי הראיה אינו חמור ניתן לשתף את שתי העיניים ולתת משקפיים עד כ16+ דיאופטר על מנת ליצור הגדלה ברשתית.

בזכות מבנה מיוחד של המשקפיים על אף המרשם הגבוה ,העיניים מצליחות לבצע את הפעולה עם מינימום עייפות של המערכת הראייתית.

במידה ויש צורך , ניתן לתת משקפיים בעוצמה של X2-8 . בשלב זה עוברים ממשקפיים עם מרשם מרשםרגיל להגדלות. 

משקפיים מיקרוסקופיים

 

משקפיים הניתנים לאנשים בעלי ליקוי חמור בראיה.הם מגיעים להגדלה של עד 20X ומחייבים הצמדה של חומר הקריאה למשקפיים. למרות הקושי, מוטיבציה והתמדה מאפשרים קריאה גם בתנאים אלו.

פתרון לקריאה עם אור מובנה – מחקרים רבים הראו את הקשר שיש בין יכולת הקריאה ועוצמת  וסוג התאורה. ורוב מחלות הרשתית, מלבד אלו הגורמות לפוטופוביה וסינוור מוגבר יש צורך בתאורה מוגברת על מנת לקרוא בנוחות. 

במהלך השנים היו נסיונות לשלב תאורה בתוך המשקפיים עצמם. בזכות תאורת הלד שנפוצה כיום הומצאו משקפיים עם תאורת לד עוצמתית המאפשרת שילוב של כל מרשם כולל עדשות מגדילות ומיקרוסקופיות במידה ויש צורך.

זכוכית מגדלת

 

ישנו מגוון רחב של זכוכיות מגדלת, בהגדלות שונות. חלק מהן משלבות תאורה מובנית . חלק עומדות על הטקסט ואת חלקן יש לאחוז ביד ולכוון למרחק המתאים מהטקסט.

פיתרון זה הינו מתאים לחלק מהחולים שמרגישים אי נוחות להחזיק את הטקסט קרוב לעיניים או לא מעונינים במכשיר אלקטרוני.

 

פתרונות אלקטרוניים לקריאה

 

המכשיר האלקטרוני הינו טמ"ס (טלויזיה במעגל סגור) , מצלמה המוצבת מעל הטקסט ומגדילה אותו. נוסף להגדלת הטקסט ניתן לשנות רקעים ולהקל במחלות שונות, על  מערכת הראיה ע"י הגברת הקונטרקסט. 

ישנם מכשירים ניידים וקטנים וישנם מסכים שולחניים גדולים המאפשרים הגדלה גבוהה יותר.

יכולות להיות מספר סיבות שבהן הבחירה תהיה בפתרון אלקטרוני. המערכות האלקטרוניות נותנות לעיתים הגדלה הרבה יותר חזקה מאשר המערכות האופטיות ולכן ניתנת לבעלי ליקוי ראיה קשה.

לעיתים מדובר בנוחות בלבד או בעקבות בעיה פיסית שאינה ראיתית ומקשה על החולה להחזיק חומר קריאה ביד לאורך זמן ואז  מתבקש לתת מערכת אלקטרונית.

טלמיקרוסקופ

 

משקפיים המאפשרים עבודה ממרחק ביניים . לדוגמה מחשב, קריאה ממרחק גדול יחסית ועוד. היתרון הוא מרחק עבודה יחסית גדול לעומת האביזרים האחרים לקריאה והחסרון הוא שדה ראיה מצומצם.

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

054-7632236

 

בדיקה יחודית לראייה ירודה

הבדיקה האופטומטרית להתאמת אביזרי עזר לראיה ירודה מבוצעת ע"י אופטומטריסט מומחה ובעל ניסיון בהתאמת אבזרי עזר לראיה ירודה.

בראשית הבדיקה נבחנת ההיסטוריה הכללית והעינית של המחלה הפוגעת בעין ומאפיניה וכן השלב במחלה והטיפולים הרפואיים המבוצעים, אם קיימים. במהלך השיחה מתבקש המטופל לתאר את הקושי היומיומי שנגרם כתוצאה מבעית הראיה.

הבדיקה מובדלת מבדיקה רגילה ומתבצעת במרחק של 2 מטרים (ולא במרחק סטנדרטי של 6 מטרים) על מנת לאפשר זיהוי של ספרות שלעיתים אינו אפשרי במרחק גדול עקב חדות הראיה הנמוכה.

הבדיקה נערכת בעזרת לוח המותאם לבדיקת חדות ראיה ירודה ולוח לבדיקת ראיה היקיפית המאפשר זיהוי אזורים ברשתית שמאפשרים ראיה טובה ואיכותית יותר.

לאחר שלב הבדיקה האופטומטרית הסטנדרטית ובעזרת סט בדיקה מיוחד הכולל עדשות עדשות טלסקופיות , עדשות מיקרוסקופיות , מסנני קרינה (פילטרים) באורכי גל שונים האופטומטריסט האופטומטריסט מחפש אביזרי עזר שיקלו על הקושי האינדיבידואלי  שהחולה הציג בתחילת הבדיקה.

 

 

 

טלפון: 054-7632236

פקס: 077-4100306

כתובת: החצב 3 זכרון יעקב. ת.ד 4417

מייל: nomi.leizer@gmail.com

שלח

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

צרו קשר ​